Úvod > Skříně na míru > Rady

Rady

Projděte si 6 praktických rad a tipů, které vám pomohou při výběrů skříní a šaten.

6 praktických rad pro vestavěné skříně a šatny

1) Při plánování vestavěné skříně využijte celou výšku stěny. Do horních polic umístěte věci, které používáte jen příležitostně a mohou tak být hůře dostupné než věci denní potřeby.

2) Posuvné dveře u skříní jsou nejpraktičtější, protože nepotřebují žádný prostor pro otevírání před skříní. Počítejte ale s tím, že vám vezmou zhruba 10 cm z vnitřního prostoru skříně na umístění vodicích lišt a pojezdů. Hloubku skříně proto plánujte vždy cca 70 cm, aby bylo možné v ní pohodlně uskladnit oblečení na ramínkách.

3) Do menších prostor jsou ideální světlé skříně, které opticky zvětšují. Jsou také méně nápadné, skvěle splynou se světlými stěnami a stropem, ale často bývají náročnější na údržbu. Tmavé skříně se hodí spíše do větších prostor, působí v interiéru mnohem dominantněji a bývají i méně náročné na pravidelné čištění. TIP CAG: Pro zvětšení prostoru je vhodné použít zrcadlové dveře nebo dveře v provedení z mléčného skla connex, které je neprůhledné, ale lehce zrcadlí okolí. Pro vytvoření jednotného dojmu interiéru je vhodné použít stejné dekory dveří a vestavěných skříní.

4) Na skříni můžete ušetřit, pokud vynecháte její dno a strop, toto řešení je však vhodné pouze pro dokonale rovné stěny a stropy.

5) Skříň nemusí být jen nezbytným praktickým kusem nábytku. Naopak dveře můžete volit různě dělené, v pestrobarevných dekorech výplně i skel anebo s potisky. Jedinečný vzhled dodají interiéru potištěná skla, která působí originálně, zajímavě a neotřele.

6) Vestavěné skříně prostor nenaruší, naopak jej sjednotí a využijí maximum místa, které místnost nabízí. Vypadají elegantně a schovají veškeré oblečení i věci, jež chcete ukrýt před zraky návštěv. Díky tomu byt působí vždy čistě a uklizeně. Mohou se stát dokonce cíleným hlavním designovým doplňkem, je ale třeba důkladně vybírat a nechat si poradit. Vyplatí se připlatit si za kvalitu.

Nenašli jste odpoveď na váš dotaz?

Nechte nám na sebe kontaktní údaje a náš poradce Vám rád pomůže.

Zákaznický servis Lena PokornáZákaznický servis
CAG s.r.o. je příjemce dotace na projekty „Inovace interiérových dveří“ a „Realizace plánu digitální transformace ve společnosti CAG s.r.o.“, které jsou spolufinancovány Evropskou unií. Více zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace