Úvod > Rady a návody > Časté otázky

Časté otázky

Podívejte se, jaké dotazy s našimi zákazníky nejčastěji řešíme. Vše o výběru dveří najdete v Průvodci výběrem a informace o objednání v sekci Jak objednat.

Obecné dotazy

Šipka Šipka

Co s kovovými zárubněmi? Obložit nebo vybourat?

Většinu kovových zárubní lze obložit, vhodnost každé z nich je však třeba nejprve nechat prověřit zkušeným technikem. Je třeba mít po stranách dostatek místa k uchycení obložky (7,5 cm od světlosti kovové zárubně) a také příčky proti sobě musí být v rovině. Náš technik u vás bezplatně zjistí vhodnost zárubní pro obklad nebo doporučí potřebné úpravy. Je však nutné počítat s tím, že pokud si necháte kovovou zárubeň obložit, zmenší se Vám průchozí rozměr o 3 cm na šířku a 1,5 cm na výšku, což může být problém zejména u koupelny.

Šipka Šipka

Jaká má být velikost otvoru pro dveře?

Dokážeme pro Vás na zakázku vyrobit většinu přesně takových rozměrů zárubní a dveří, které budou pasovat do vašich dokončených stavebních otvorů. Pokud však ještě máte možnost ovlivnit rozměry nebo dokonce stavební otvory teprve připravujete, poradíme vám ideální míry pro montáž našich standardních zárubní (tyto rozměry platí pro většinu výrobců dveří).

Jmenovitý rozměr dveří výšky 197 cmŠířka stavebního otvoruVýška stavebního otvoru
60 cm 68-71 cm 201-203 cm
70 cm 78-81 cm 201-203 cm
80 cm 88-91 cm 201-203 cm
90 cm 98-101 cm 201-203 cm

U dveří výšky 210 se šíře stavebního otvoru nemění, ale výška stavebního otvoru je 214-216 cm.

V případě protipožárních dveří EI, EW 30 musí být stavební otvor větší:

Jmenovitý rozměr dveří výšky 197 cmŠířka stavebního otvoruVýška stavebního otvoru
60 cm 72 cm 203 cm
70 cm 82 cm 203 cm
80 cm 92 cm 203 cm
90 cm 102 cm 203 cm

U dveří výšky 210 cm se šíře stavebního otvoru nemění, ale výška stavebního otvoru je 216 cm.

Šipka Šipka

Jaké budu platit DPH?

Objednáte-li si pouze zboží, je vám účtováno 21% DPH, u zakázek s montáží je po podpisu Prohlášení (.pdf, 75 kB), vyžadovaného zákonem, fyzické osobě nebo právnické osobě, která splňuje podmínky pro přiznání nižší sazby DPH, účtováno 15% DPH na celou zakázku (zboží i služby).

Šipka Šipka

Dveře s montážní či bez?

Montáž je závěrečnou tečkou za veškerým předešlým snažením při výrobě. Protože montážníci dveří nastupují na místo zpravidla jako poslední po všech předešlých řemeslných profesích, může se stát, že objeví nakupený nečekaný problém. Všechny naše výrobky proto rozhodně doporučujeme montovat odborně proškolenými pracovníky s dlouholetými zkušenostmi, kteří si dokáží na místě poradit s většinou těžkostí. Nemusíte se bát, že Vám doma udělají nepořádek. Kromě nezbytného nářadí, rozpěrek do dveří, montážních pěn, tmelů a silikonů jezdí vybaveni například i vlastními přezůvkami, nebo papírovými kartony, aby nepoškrábali podlahu. Montáž je díky jejich zkušenostem rychlá a šetrná a vždy si po sobě uklidí a odvezou obaly nebo i staré dveře. V případě montáže do soukromého bytu či domu je navíc dodávka od nás zatížena pouze 15% DPH. Jinak jsou naše výrobky účtovány s DPH 21%. Při uplatnění prodloužené záruky v délce 6 let a stejně tak při instalaci bezpečnostních dveří a zárubní je montáž Certifikovaným montážníkem podmínkou platnosti dohodnutých záručních podmínek.

Šipka Šipka

Stavíme / rekonstruujeme. Kdy je čas objednat dveře?

Abychom mohli stavební otvory (či stávající zárubně) správně zaměřit, musí být splněny určité podmínky – dokončené podlahy a příčky i se štuky apod. Samozřejmě vycházíme našim zákazníkům vstříc, aby nemuseli i přes naše velmi přátelské dodací termíny čekat s v podstatě hotovou stavbou – ale bez dveří, a tak jsme schopni zaměření provést i v případě, že ještě není položena finální podlahová krytina. Rovněž v případě stěn – musí být vyštukovány, tak aby se finální tloušťka již nezměnila o více než malbu, v případě obkladů např. v koupelnách se lze opět domluvit a uvést tloušťku obkladu, o který se současná síla stěny navýší. Stavebním otvorem je také zabudované pouzdro, pokud plánujete dveře posuvné do zdi – i zde platí stejné podmínky, tj. pouzdro musí být zazděné a podlahy minimálně ve výše uvedené stavební připravenosti. Pokud máte stavbu (místo, kam mají naše dveře či zárubně přijít) takto připravené, nic nebrání tomu, aby náš technik přijel na zaměření.

Šipka Šipka

Můžeme si pořídit dveře nebo skříň i bez peněz?

I bez potřebných financí si můžete pořídit kvalitní dveře a vestavěné skříně od nás a neslevovat přitom ze svých přání. Vždy je samozřejmě lepší investovat do kvalitnějších materiálů a provedení, které Vám vydrží dlouhé roky. Stejně tak je výhodné a časově úsporné si zařizovat celou domácnost najednou a nečekat, až si na vysněný kousek našetříte. Pro nákup našich dveří a vestavěných skříní v hodnotě alespoň 50 tisíc Kč můžete využít např. výhodnou WÜSTENROT Půjčku ProBydlení. Ta Vám umožní výrazně levnější způsob financování v porovnání se spotřebitelskými úvěry a u úvěru do 0,5 mil. Kč dokonce bez jakéhokoliv zajištění. Poskytnutí, zpracování a vedení úvěrového účtu je zdarma.
Pro více informací o této formě financování klikněte na následující tlačítko:

CAG s.r.o. je příjemce dotace na projekty „Inovace interiérových dveří“ a „Realizace plánu digitální transformace ve společnosti CAG s.r.o.“, které jsou spolufinancovány Evropskou unií. Více zde.