Úvod > Jsme CAG > Příběh firmy

Příběh firmy

Před dvaceti lety jsme byli drobným výrobcem lakovaných zárubní. Na úvěr jsme si koupili malou výrobní halu a zkusili najít své podnikatelské štěstí. Začínali jsme doslova od píky, jen se třemi zaměstnanci. Teď se můžeme považovat za významného výrobce dveří v České republice. Kdyby nám před dvaceti lety někdo řekl, že se naší firmě bude tak dařit a že se staneme významným regionálním zaměstnavatelem, asi bychom si klepali na čelo. Rád bych se s Vámi podělil o náš příběh.

K výrobě dveří mě přivedla, jak už to tak bývá, spíš náhoda než záměr. Pro anglickou společnost Magnet Trade Limited jsem v České republice hledal strategického partnera, který by prodával jejich dveře. V rámci tohoto průzkumu jsem nakonec jejich dveře začal nabízet sám, a tak jsem se strategickým partnerem stal já. Občas bylo ale nutné dovezené dveře trochu upravit. V Mníšku pod Brdy jsem narazil na malé rodinné truhlářství, které vlastnil Jaroslav Čermák se svým tátou. Dohodli jsme se, že pro mě budou dveře upravovat. Z pár dveří se ale brzy staly stovky a my jsme se s Jardou rozhodli, že společně založíme vlastní firmu. A tak vzniklo CAG s.r.o.

Původním záměrem bylo vyrábět lakované zárubně k dováženým dveřím. Psal se rok 1998 a my jsme stáli na úplném začátku budování naší společnosti. Koupili jsme na úvěr malou halu v areálu mníšeckých kovohutí a vrhli se do podnikání. Začátky byly opravdu těžké. Ve firmě jsme trávili většinu svého času a osobně dohlíželi na všechny zakázky.

V roce 2005 jsme se rozhodli k zásadnímu kroku. Už jsme nechtěli dovážet dveře z Anglie, a proto jsme ukončili spolupráci s Magnet Trade Limited.

Vzápětí jsme vybudovali sídlo firmy, sklad, vzorkovnu v Kytíně a nakoupili kvalitní stroje. Částečně jsme předělali a dostavěli výrobní haly v Mníšku pod Brdy a vrhli se do výroby vlastních dveří.

Náš sortiment jsme později rozšířili také o vestavěné skříně a šatny. V současnosti nabízíme klientům nepřeberné množství možností a kombinací. Umíme vyrobit i dveře se speciálními vlastnostmi (např. bezpečnostní, protipožární, zvukověizolační apod.). Veškerý sortiment děláme na zakázku podle přání zákazníka. Během těch dvaceti let fungování firmy se naše nabídka opravdu zásadně změnila a jsme schopni splnit téměř jakékoli, i nestandardní přání.

Technologie práce se také výrazně změnila. Ale ty hlavní hodnoty – řemeslný fortel a poctivá práce – ty nám zůstaly. Z malinké firmy jsme vyrostli v prosperující společnost s více než 130 stálými zaměstnanci. Díky tomu máme významný podíl na zaměstnanosti v celém regionu. Snažíme se také dávat příležitost lidem se zdravotním postižením, absolventům bez praxe a vážíme si zkušeností lidí v předdůchodovém věku.

Naši lidé firmě věří stejně jako my a my jsme si jistí, že i v tom tkví naše bohatství a významná konkurenční výhoda.

Za společnost CAG s.r.o.

Ing. Michal Pomahač, zakladatel a spolumajitel

Konfigurátor

Vytvořte si svou konfiguraci dveří a do poznámky nám napište, že je chcete v jiném jako jednokřídlém provedení.

Vstup do konfigurátoru

Nenašli jste odpoveď na váš dotaz?

Nechte nám na sebe kontaktní údaje a náš poradce Vám rád pomůže.

Zákaznický servis Lena PokornáZákaznický servis
CAG s.r.o. je příjemce dotace na projekty „Inovace interiérových dveří“ a „Realizace plánu digitální transformace ve společnosti CAG s.r.o.“, které jsou spolufinancovány Evropskou unií. Více zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace