Úvod > Dveřní doplňky > Panty do dveří

Panty do dveří

Bez pantů se žádné otočné dveře neobejdou, protože slouží k upevnění dveří do zárubně.

Jiné panty budete potřebovat k falcovým dveřím a jiné k bezfalcovým. Můžete si také zvolit z různých tvarů i variant povrchů tak, aby panty ladily s dveřmi i celým interiérem.

Běžné falcové dveře jsou opatřeny třemi panty. Vyrábí se v povrchových úpravách lesklý a matný nikl, lesklý zinek, bronz, mosaz nebo nerez. Vybírat můžete z klasického kulatého (Tukan) nebo moderního hranatého provedení (Rubiko, Metrik).

Panty pro bezfalcové dveře mohou být přiznané (tedy viditelné) a nebo skryté, aby umožnily vyniknout designově čistému provedení. Skryté panty (TECTUS 340D) jsou vždy osazeny ve 2 kusech na dveřním křídle a jsou zafrézované do zárubně a hrany dveří. Přiznané panty se upevňují v počtu 3 kusů na křídlo a jsou viditelné. Vyrábí se v povrchu lesklý nikl.

Závěsy Trio se zvýšenou odolností proti svěšování u křídel s vyšší hmotností jsou standardně osazeny u dveří PYROSAFE RC3 a protipožárních dveří š. 90, u ostatních za příplatek.
Kyvný pant pružinový je určen pro kyvné dveře tzv. lítačky.
Standardní panty možno dodat také v černé, šedé a bílé barvě, nebo ve vybraných barvách RAL za příplatek (vhodné zejména pro provedení dveří kontrast).
Falcové provedení zárubně

Konfigurátor

Nakonfigurujte si svoje dveře v konfigurátoru.*

* Dveřní doplňky není možné vybírat v konfigurátoru dveří. Typ dveřního doplňku nám můžete nechat v poznámce při odeslání formuláře a nebo vše konzultovat s naším specialistou.

Vstup do konfigurátoru

Konzultace se specialistou ZDARMA

Nechte nám na sebe kontaktní údaje a náš specialista Vás bude kontaktovat.

Josef Pospíšil Technický specialista
CAG s.r.o. je příjemce dotace na projekty „Realizace plánu digitální transformace ve společnosti CAG s.r.o.“ a „Zkoušky požární odolnosti jednokřídlových dřevěných dveří“, které jsou spolufinancovány Evropskou unií. Více zde.