Úvod > Interiérové dveře >Dveře podle provedení > Posuvné dveře

Posuvné dveře

Posuvné dveře představují moderní a prostorově nejúspornější řešení pro domácnosti i kanceláře. Dveře se posouvají buď podél stěny nebo přímo do pouzdra zabudovaného ve stěně.

Většinu modelů pro vás dokážeme připravit i v posuvném provedení. Posuvné neboli  šoupací dveře se od klasických modelů liší tím, že jsou bez falců (polodrážek), pantů a otvorů pro zámek a uchycení kliky. Dveře dodáváme s vydlabanými otvory pro oválnou, kulatou nebo hranatou misku včetně příslušných úchytů. V případě, že máte jinou představu o úchytu, můžeme dveře dodat i bez těchto otvorů.

„S posuvnými dveřmi ušetříte spoustu místa. Díky snadnému zavírání a chytrému řešení prostoru jsou znakem moderního bydlení.“

Možnosti posuvných systémů

Posuv do pouzdra

Dveře s posuvem do zabudovaného pouzdra se zasouvají přímo do stěny nebo sádrokartonového krytí. Oproti dveřím posouvaným po stěně méně propouštějí zvuk a teplo. Před výběrem těchto dveřích nejprve zvolte vhodné pouzdro. Pouzdra se vyrábějí v různých šířkách už od 100 mm – do tohoto nejužšího se ovšem vejde pouze křídlo plné, případně model Triumf. Prosklená křídla potřebují pouzdro minimálně o šíři 108 mm, některé vyšší ozdobné lišty vyžadují dokonce šíři 125 mm.

Problém s vystouplými lištami na dveřích lze vyřešit zapuštěním rámečků - slim rámečky. Oproti běžným rámečkům vystupují jen mírně nad povrch dveřního křídla (asi 2 mm), kolem rámečku je vyfrézovaná drážka ke zvýraznění řešení. Zapuštěné rámečky nelze vyrobit u modelu Primum, Alumi, Monté, Fénix III. Posuvné dveře do pouzdra lze dodat i v celoskleněném provedení.

Posuv po zdi

Posuv po zdi s garnýží

Dveře s posuvem podél stěny představují stavebně jednodušší řešení. Posouvají se těsně podél zdi na jednu stranu (v případě dvoukřídlých dveří na obě strany) a posuvný mechanismus je uchycen v garnýži. Při výběru posuvných dveří je důležité mít kolem otvoru pro dveře dostatek místa na zasunutí celého křídla. Pokud chcete dveře i zamykat, lze přidat dorazovou nohu pro zadlabání protiplechu zámku. Další funkcí dorazové nohy je lepší utěsnění prostoru mezi dveřmi a obložkou, zejména v případech, kdy je na křídle vyšší ozdobná lišta.


Jako atraktivní variantu posuvu po zdi také nabízíme variantu FABI M – hliníková zárubeň. Systém hliníkové zárubně FABI M zahrnuje horní garnýž se se závěsným posuvným mechanismem a dorazovou nohou pro posuvné dveře.


HÄFELE Slido F

Posuvný systém pro jednokřídlé i dvoukřídlé dveře, který vyniká kvalitním zpracováním a minimalistickým líbivým designem. Jedná se o systém uchycení, který je určen pro dřevěné, dřevěné prosklené i celoskleněné dveře a nyní je k dostání v moderní černé barvě. Systém je celokovový, vyrobený v žádaném eloxovaném hliníku v matném odstínu syté černé, na němž nejsou patrné otisky prstů a vyniká snadnou údržbou a dlouhou životností. Pro dokonalou souhru doporučujeme dveřní komplet osadit černým madlem nebo miskou. Ať už v kontrastu s bílými dveřmi, či s těmi v dekoru dřeva, určitě toto provedení oživí jakýkoliv interiér a vnese do něj nádech elegantního luxusu.


Posuv po zdi – ROC DESIGN

Systémy ROC DESIGN jsou inspirovány stylem loft - vintage, kdy je systém mechaniky posuvu viditelný a vynikne tak jeho industriální charakter. Vyexponováním elementů mechaniky systémů ve spojení s tmavou povrchovou úpravou dodají vašemu interiéru jedinečný styl. Povrchová úprava všech částí systémů zaručuje nejen skvělou otěruvzdornost před mechanickým poškozením, ale i ochranu před držením se prachu. Systém je tichý a plynulý.


Konfigurátor

Vytvořte si svou konfiguraci dveří a do poznámky nám napište, že požadujete dveře v posuvném provedení.

Vstup do konfigurátoru

Konzultace se specialistou ZDARMA

Nechte nám na sebe kontaktní údaje a náš specialista Vás bude kontaktovat.

Josef Pospíšil Technický specialista
CAG s.r.o. je příjemce dotace na projekty „Realizace plánu digitální transformace ve společnosti CAG s.r.o.“ a „Zkoušky požární odolnosti jednokřídlových dřevěných dveří“, které jsou spolufinancovány Evropskou unií. Více zde.