Úvod > Zárubně > Prosklené protipožární stěny

Prosklené protipožární stěny

Při použití vhodného požárního skla je možné splnit základní nároky na požární odolnost EI 15, EI 30, ale i přísnější požadavky EI 45 a EI 60. Při požární odolnosti EI 30 je možné dřevěné prosklené protipožární stěny kombinovat i s požárními uzávěry (jednokřídlé a dvoukřídlé požární dveře), které jsou osazeny do dřevěné obložkové zárubně. Maximální šířka takto provedených celoprosklených částí (bočních světlíků) je 1000 mm a maximální výška 3500 mm (s potřebným dělením vodorovnou příčlí např. dle požadavku architekta).
Prosklené protipožární stěny slouží k uzavření malých i větších stavebních otvorů. Jsou vhodnou náhradou neprůhledných stěnových konstrukcí, propouštějí více světla do interiéru a často jsou i vhodných designovým doplňkem moderních staveb.

Dřevěné prosklené protipožární stěny jsou vhodné do objektů pro bydlení, ale i komerčních a průmyslových prostor.

Jedná se o unikátní systém protipožárních prosklených stěn s nadsvětlíkem v konstrukci obložkové zárubně a s bočním světlíkem v rámové konstrukci. Při použití vhodného požárního skla je možné splnit základní nároky na požární odolnost EI/EW 30. Pro požární odolnost EI/EW 30 je možné dřevěné prosklené protipožární stěny kombinovat i s požárními uzávěry (jednokřídlé a dvoukřídlé požární dveře o maximální výšce dveřního křídla 210 cm). Vyrábíme v provedení laminát, laminát plus, laminát real, lakované, dýha forte - silnostěnná sukatá kartáčovaná dýha v dřevině dub. Maximální šířka takto provedených celoprosklených částí (bočních světlíků) je 1000 mm a maximální výška 3480 mm (s potřebným dělením vodorovnou příčkou např. dle požadavku architekta). Boční moduly lze neomezeně napojovat až do nekonečna. Falcové provedení zárubně
Ceny pro jedno a dvoukřídlé dveře s nadsvětlíkem (sklo čiré) se všemi komponenty v protipožární odolnosti EI/EW30 DP3:Orientační ceny jsou vždy kalkulovány podle plochy stavebního otvoru za m2. Provedení bočního světlíku bez dveří je možné laminátové, lakované nebo dýhované. Přesnou kalkulaci Vám rádi připravíme dle konkrétní poptávky.

Konfigurátor

Nakonfigurujte si svoje dveře v konfigurátoru.*

* Zárubně není možné vybírat v konfigurátoru dveří. Typ zárubně nám můžete nechat v poznámce při odeslání formuláře a nebo vše konzultovat s naším specialistou.

Vstup do konfigurátoru

Konzultace se specialistou ZDARMA

Nechte nám na sebe kontaktní údaje a náš specialista Vás bude kontaktovat.

Josef Pospíšil Technický specialista
CAG s.r.o. je příjemce dotace na projekty „Realizace plánu digitální transformace ve společnosti CAG s.r.o.“ a „Zkoušky požární odolnosti jednokřídlových dřevěných dveří“, které jsou spolufinancovány Evropskou unií. Více zde.