Úvod > Interiérové dveře >Dveře podle provedení > Jednokřídlé dveře

Jednokřídlé dveře

Jednokřídlé dveře jsou nejčastěji používaným řešením v interiéru. Nacházejí své využití všude tam, kde je malý pohyb osob nebo materiálu.

Při jejich výběru je třeba brát v úvahu účel a zvolit odpovídající materiál výplně, vhodný dekor s i technické specifikace jako je velikost stavebního otvoru nebo směr otevírání v případě klasických otočných dveří. Vyrábíme pro Vás více než 35 modelů dveří ve víc než 120 variantách.

„Jednokřídlé otočné dveře jsou sice nejběžnější volbou pro všechny, ale s naší širokou nabídkou modelů a možností kombinovat různé vlastnosti jsou každé dveře jedinečné.“

Při výběru otočných jednokřídlých dveří se musíme orientovat podle strany dveří. Při otevírání směrem k sobě určuje umístění pantů, zda se jedná o dveře pravé či levé. V případě nově osazených dveří bereme v úvahu jednoduchý přístup, výhled do místnosti a intuitivní umístění vypínačů. Rozměr dveří se řídí podle velikosti zárubně nebo připraveného stavebního otvoru.
Rozměr dveříŠířka otvoruVýška otvoru
60 68-71 cm 201-203 cm
70 78-81 cm 201-203 cm
80 88-91 cm 201-203 cm
90 98-101 cm 201-203 cm
V případě vchodových vstupních dveří je vhodné zvolit spíše plnou výplň, zesílený rám a odpovídající bezpečnostní ocelovou zárubeň. Naopak pro pokojové dveře plně postačí voštinová výplň s možnou kombinací skleněných prvků. Tomu odpovídá potřebný stupeň bezpečnosti, počet závěsů, pasivních prvků proti vysazení a dalšího zabezpečení.

Důležitá je také klimatická odolnost dveří. Dveře CAG se pro tyto potřeby dělí na třídy Klima S I (standardní interiérové dveře), Klima AL II – dveře pro střední rozdíly klimatických podmínek (chodby, koupelny, sociální zařízení, temperované místnosti ) a Klima AL III - dveře do prostorů, které jsou z jedné strany nevytápěné (garáže, sklepy, suterény, schodiště, půdy).

U jednokřídlých dveří simůžete navolit i další speciální vlastnosti jako kouřotěsnost, požární odolnost, protihlukové nebo bezpečnostní provedení.

Konfigurátor

Vyberte si model, dekor, sklo a sestavte si dveře přesně dle Vašich představ.

Vstup do konfigurátoru

Konzultace se specialistou ZDARMA

Nechte nám na sebe kontaktní údaje a náš specialista Vás bude kontaktovat.

Josef Pospíšil Technický specialista
CAG s.r.o. je příjemce dotace na projekty „Realizace plánu digitální transformace ve společnosti CAG s.r.o.“ a „Zkoušky požární odolnosti jednokřídlových dřevěných dveří“, které jsou spolufinancovány Evropskou unií. Více zde.