Úvod > Interiérové dveře >Dveře podle provedení > Dvoukřídlé dveře

Dvoukřídlé dveře

Dvo
Dvoukřídlé dveře nabízejí velký průchozí prostor. Využívají se proto všude tam, kde je potřeba manipulovat s většími předměty – ve skladech, garážích, ve vstupních halách a chodbách.

V současnosti jsou také populárním řešením v domácnostech, kde slouží k předělení a propojení obývacího pokoje a kuchyně. Vyrábíme pro Vás více než 35 modelů dveří ve víc než 120 variantách.

S dvoukřídlými dveřmi získáte velkorysý prostor pro společný čas s rodinou i možnost rozdělit tento prostor dočasně na dvě samostatné místnosti.

Při volbě dvoukřídlých dveří máte na výběr několik technických řešení. Klasické dvoukřídlé dveře jsou spolehlivou a technicky nenáročnou variantou, při které je třeba brát v úvahu hlavně směr otevírání a dostatečný prostor kolem dveří. Stejně jako u jednokřídlých dveří myslete na to, abyste měli jednoduchý přístup, výhled do místnosti a intuitivní umístění vypínačů. Rozměr dveří se řídí podle velikosti zárubně nebo připraveného stavebního otvoru.

Elegantním a prostorově efektivním řešením jsou posuvné dveře. Obě křídla dveří se zasouvají buď přímo do pouzdra uvnitř stěny a nebo podél stěny na garnýžích. Při výběru posuvných dveří je důležité mít kolem otvoru pro dveře dostatek místa na plně otevřená křídla. Při volbě zasouvání přímo do stěny hraje roli také šířka křídla.

V případě, že nemáte možnost zabudovat pouzdro do stěny a chybí vám prostor kolem dveřního otvoru, můžete zvolit skládací dveře. Jejich křídla se skládají k zárubním a ukotvují se do drážky v horní zárubni.

 

U dvoukřídlých dveří si stejně jako u jednokřídlých můžete navolit také speciální vlastnosti jako kouřotěsnost, požární odolnost nebo protihlukové provedení.

POZOR! V našem katalogu dvoukřídlé dveře nehledejte – vyberte si jednokřídlé dveře, zvolte si všechny náležitosti a zadejte dvoukřídlou variantu. Cena je dvojnásobkem ceny jednokřídlých dveří.

 

Konfigurátor

Vytvořte si svou konfiguraci dveří a do poznámky nám napište, že je chcete v jiném jako jednokřídlém provedení.

Vstup do konfigurátoru

Konzultace se specialistou ZDARMA

Nechte nám na sebe kontaktní údaje a náš specialista Vás bude kontaktovat.

Josef Pospíšil Technický specialista
CAG s.r.o. je příjemce dotace na projekty „Inovace interiérových dveří“ a „Realizace plánu digitální transformace ve společnosti CAG s.r.o.“, které jsou spolufinancovány Evropskou unií. Více zde.