Klima dveře slouží k oddělení místností, které mají rozdílné hodnoty teplot a vlhkostí.

V kategorii Klima nabízíme otočné dveře upravené už při výrobě speciální technologií, která chrání před průnikem vlhkosti do dveří a zabraňuje nežádoucím změnám jejich tvaru.

„Všechny naše interiérové dveře i zárubně splňují základní podmínky klimatické odolnosti.“

KLIMA S I Rozdíl teploty cca do 5°C. Rozdíl relativní vhlkosti cca do 20 %. Základní stupeň KLIMA S I je vhodný pro standardní interiérové dveře. Dveře jsou vyráběny tak, aby odolaly rozdílům teploty mezi oddělenými místnostmi asi 5 °C a rozdílům v relativní vlhkosti až 20 %. Vyrábíme je pro Vás bez příplatku ve všech verzích povrchů a provedení včetně prosklených variant. Klima dveře I.
Klima dveře II. KLIMA AL II Rozdíl teploty cca do 10°C. Rozdíl relativní vhlkosti cca do 35 %. Stupeň KLIMA AL II je určen pro střední rozdílnost klimatických podmínek, které jsou například v chodbách, koupelnách nebo toaletách, a také v temperovaných místnostech. Tyto dveře zajišťují odolnost vůči teplostním rozdílům do 10 °C a rozdílům v relativní vlhkosti do 30 %. Součástí konstrukce dveří je hliníková fólie, proto je toto provedení možné jen u plných dveří. Vyrábíme je pro Vás v povchových úpravách laminát, laminát plus, laminát real, lakované hladké a dýha forte. Takto upravené dveře není možné osadit do zárubně, která je obkladem původní kovové zárubně.
KLIMA AL III Rozdíl teploty cca do 20 °C. Rozdíl relativní vhlkosti cca do 50 %. Nejvyšší stupeň klimatické odolnosti KLIMA AL III je doporučován využít tam, kde dveře oddělují vytápěný a nevytápěný prostor -například garáže, sklepy, suterény, schodiště či půdy. Zajišťuje odolnost vůči teplotním rozdílům do 20 °C a rozdílům v relativní vlhkosti zhruba do 50 %. Součástí konstrukce dveří je hliníková fólie, proto je toto provedení možné jen u plných dveří. Vyrábíme je pro Vás v povrchových úpravách laminát, laminát plus, laminát real, lakované hladké a dýha forte. Klima dveře III.

Klima dveře s II. a III. stupněm klimatické odolnosti je možné vyrobit pouze v polodrážkovém (falcovém) provedení. Je také možné vyrobit kombinaci s dalšími speciálními vlastnostmi dveří - bezpečnostní, protipožární či kouřotěsné. Minimální síla stěny je 10 cm. Klima úpravu doporučujeme zejména u bezpečnostních dveří, kde ji nabízíme za zvýhodněnou cenu.


Modely dveří v klima provedení

PYROSAFE RC2 a RC3

Interiérové dveře

od 9 860 Kč

Primum

Interiérové dveře

od 3 730 Kč

Alumi Vertik L

Interiérové dveře

od 6 800 Kč

Alumi Vertik S

Interiérové dveře

od 6 800 Kč

Alumi Ruby

Interiérové dveře

od 7 010 Kč

Alumi Horizon L

Interiérové dveře

od 7 120 Kč

Alumi Horizon S

Interiérové dveře

od 7 120 Kč

Betty

Interiérové dveře

od 5 740 Kč

Linie

Interiérové dveře

od 6 470 Kč

Zobrazení modelů dveří je pouze orientační. Dekory se mohou lišit v závislosti na nastavení monitoru.

Konfigurátor

Nakonfigurujte si svoje dveře v konfigurátoru včetně speciálních vlastností.

Vstup do konfigurátoru

Konzultace se specialistou ZDARMA

Nechte nám na sebe kontaktní údaje a náš specialista Vás bude kontaktovat.

Josef Pospíšil Technický specialista
CAG s.r.o. je příjemce dotace na projekty „Realizace plánu digitální transformace ve společnosti CAG s.r.o.“ a „Zkoušky požární odolnosti jednokřídlových dřevěných dveří“, které jsou spolufinancovány Evropskou unií. Více zde.